Anasayfa / İletişim ve Reklam

İletişim ve Reklam

İletişime geçmek için iletisim@eniyianimasyonfilmleri.com mail adresinden yazabilirsiniz. Reklam ve tanıtım görüşmeleriniz için reklam@eniyianimasyonfilmleri.com mail adresinden yazabilirsiniz.

Reklamın Nedir?

Reklam , kamuoyunun dikkatini özellikle ücretli duyurular yoluyla bir şeye çağıran eylemdir. Tanımın “eylem” terimini kullandığını ve reklamların medya, televizyon, İnternet veya diğer belirli bir ortamla sınırlı olduğunu belirtmez. ‘Ücretli duyurular’ üzerinde bir vurgu yaparken, bu bir zorunluluk değil. Son olarak, sadece dikkatin özellikle iyi bir dikkat değil, bir şeye çağrıldığını söylüyor. Seçim sezonunda televizyonu açan herkes reklamın olumsuz olabileceğini biliyor.

İşletmeye özgü birçok reklam tanımlaması, reklamların kişisel olmadığını eklemektedir. Bu ayrım, çoğu işletmede yüz yüze satış rolünün rolü nedeniyle bazen önemlidir. Bir satış gücü genellikle bir reklam stratejisi değil, bir pazarlama stratejisi olarak kabul edilir.

Reklam, bir ürün veya hizmetin kullanıcıları ile iletişim aracıdır. Reklamlar, onları gönderenler tarafından ödenen mesajlardır ve Birleşik Krallık Reklam Birliği tarafından tanımlandığı şekilde bunları alan kişileri bilgilendirmek veya etkilemek amacıyla tasarlanmıştır.

İnternet, sadece maliyeti makul olduğu için değil, aynı zamanda erişimin sadece büyük olması nedeniyle değil, aynı zamanda çok spesifik olması nedeniyle de çok popüler bir reklam aracı haline geliyor.

Etkili Reklamların Özellikleri

İşletmeler arası işlemlerde bile, bireyler öncelikle bir ürünü diğerine tercih ettikleri konusunda ikna olmalıdır. Bunu başarmak için, reklamların beş ana bileşeni vardır:

Başlık – Bu, dikkat çekici olmalıdır.
Alt başlık – Bazı reklam başlıkları, bir kitabın altyazısı gibi bir açıklama gerektirir.
Gövde kopyası – Reklam mesajının eti, ürünün veya hizmetin özelliklerinin ve faydalarının vurgulandığı ana bölümde gerçekleşir.
Resim – Radyoda reklam yayınlamadığınız sürece, bir ürün fotoğrafı veya önemli bir avantajı gösteren resim çok önemlidir.
Harekete geçirme ifadesi – Reklamın sonunda, tüketiciyi ücretsiz bir numarayı aramak, bir web sitesini ziyaret etmek, belirli bir numarayı mesajlaşmak veya içeri çekmek gibi, sizinle iş yapmak için bir adım atmaya davet etmek istersiniz.

Ürün tanıtımı, site reklamı vb. talepleriniz için iletişim maillerimizi kullanabilirsiniz.